Не секрет, що вишивка магічним чином впливає на нашу долю. Адже сама вишивка – це своєрідний код. Ще наші предки вірили, що вишиваючи щось на одязі, можна певним чином запрограмувати долю. Не даремно, для кожного важливої життєвої події, були свої візерунки і навіть кольори ниток. Згадаймо, навіть слова відомої пісні: «Червоне – то любов, а чорне – то журба». Згодом таке кодування вишивальниць навіть назвали «мовою вишивки».

Крім того, що на долю вишивальниці, та того, для кого вишивається, впливає саме зміст вишитого, також важливим чинником є настрій та задум майстрині. Не даремно, в давнину вишивання не довіряли чужим людям, щоб не наврочили та не запрограмували у вишивці злого. Також не купувалися ні сорочки, ні рушники. Більше того, рушники дівка повинна сама була вишити до заміжжя, щоб запрограмувати собі щасливу долю. Кожен вишивав для себе та родини: мама – для дітей, жінка і дівчина – для чоловіка та коханого парубка. Найбільше цінувалися саме такі роботи, адже окрім важкої праці вишивальниць, у роботу вкладалася ще й любов майстрині до того, кому призначалася вишивка. Не дозволялося й сідати за роботу в поганому настрої, чи засмученим. Адже погана енергетика може пришитися до виробу, тож того, хто буде користуватися вишитим одягом можуть супроводжувати нещастя.

Говорять, що приступаючи до вишивання, потрібно ще й звертати увагу на місяць. Якщо картина, чи одяг вишивається на щастя, здоров’я, чи кохання – до роботи беруться в ту пору, коли місяць зростає, щоб і щастя відповідно зростало. Якщо ж візерунок обирається для того, щоб позбутися хвороб, чи невдач, то приступати до вишивання потрібно в той час, коли місяць спадає.

Сьогодні ж до забобонів та прикмет ставляться дещо скептично. Проте, жодна вишивальниця не заперечить, що сідаючи за вишивання, вона дотримується певних правил та вірить у те що вишивка, таки здатна внести свій вплив на долю людини.

Залиште свій коментар чи вкажіть, яка тема вас цікавить

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новинки нашого інтернет-магазину

Підпишіться!

Хочете бути в курсі всіх наших останніх надходжень, акцій і цікавих пропозицій?
Введіть ваше ім’я та адресу електронної пошти нижче, щоб отримати нашу розсилку.