Зв`язатися з нами
Доставка і оплата

Секрети вишивки бісером

Добрий день, милі рукодільниці! Кожна з нас рано чи пізно замислюється про вишивку бісером та бісер для вишивки, але стикаємось з великою кількістю питань - з чого ж починати. Ось декілька корисних порад від вже знаних майстрів та від нас виробника товарів для рукоділля компанії "Бісер Арт".

БІСЕР ДЛЯ ВИШИВКИ

Отже, почнемо з головного, з вибору бісеру. Для вишивки бісером використовується чеський бісер PRECIOSA, ORNELA (JABLONEX) і рідше японський бісер Toho, мацун . Бісер цих виробників досить дорогий, але відрізняється особливим високою якістю. Про те, зараз вже є китайський бісер відкалібрований і досить непоганої якості, звичайо набагато дешевший.

Головною особливістю є калібрування - єдиний розмір і форма в рамках певної серії . Це великий плюс при використанні бісеру вишивки. Другою особливістю є довговічність матеріалу, завдяки чому роботи не втрачають колір через багато десятків років. Забігаючи вперед скажу, що на кожній готовій основі для вишивки бісером є так званий «ключ» - розшифровка за кількістю і кольором використовуваного бісеру в штуках. Практично в будь-якому магазині товарів для рукоділля , продавці надають допомогу з підбору бісеру для обраної вами основи, згідно зазначеного виробником ключа. Палітра чеського бісеру дуже різноманітна і дозволяє реалізувати безліч творчих задумів.

СЕКРЕТ № 1 : 5 грам чеського бісеру PRECIOSA = 500 шт. бісеру


НИТКИ ДЛЯ ВИШИВКИ

Ниткам для вишивки необхідно приділити особливої ​​увагу. Виробники рекомендують використовувати шовкові або бавовняні спеціалізовані нитки, які відрізняються високим опором на розрив, низьким подовженням і опором тертя. Особливу увагу заслуговують ультратонкі нитки з 100% поліефіру (поліестеру), що не скручуються. Дійсно проблема скручування нитки дуже вагома. Деякі майстрині рекомендують змочити воском нитка (притиснути нитку пальцями до воску і протягнути через нього, надлишок воску видалити, просунувши нитку через затиснуті пальці). Колір нитки - для світлої канви (основи) нитка береться білого або бежевого кольору і відповідно для темної канви - темна нитка.

СЕКРЕТ № 2: Як втягати нитку в голку.

  • Кінчик нитки занурюють у прозорий лак, коли підсохне трішки придавлюють пальцями, нитка дуже добре втягається в голку;
  • Кінець нитки пальцями щільно притискаємо до свічки або шматочку воску і простягається;
  • Якщо ви використовуєте нейлонову нитку кінець нитки можна злегка обпалити запальничкою і кінець притиснути.


ГОЛКИ ДЛЯ ВИШИВКИ

Голка для вишивки (голки) № 12 бісером відрізняються від звичайної швейної - у неї гострий кінчик, маленький діаметр і маленьке вушко такої ж товщини, як і сама голка - це треба для того, щоб вона пройшла через отвір бісеру. Такі голки швидко ламаються і гнуться, тому купуйте відразу упаковку - в упаковці 20 - 25 шт. Як правило, основи маленьких розмірів вишиваються на руках, для більш великих розмірів (більше формату А5 - 15х21см) використовуються спеціальні п'яльці прямокутної форми. У зв'язку з тим, що бісер досить важкий матеріал і щоб уникнути перекосів полотна важливо щоб полотно було добре натягнуто.


ПЯЛЬЦЯ ДЛЯ ВИШИВКИ

Пяльця виготовляють з дерева або пластику ПВХ.

Пяльця-рамка зроблені з ПВХ трубок - дозволяє надійно фіксувати канву в кліпсах. Кліпси пружні, мають легку вагу. Частини рамок можна також комбінувати з частинами рамок інших розмірів , а також в комбінації, збільшувати розмір рамок. Збірна рамка-пяльця підходить для всіх рукодільних робіт . При роботі на темній канві (чорного або синього кольору) можуть залишатися світлі сліди. Незаперечним плюсом таких рамок є легка вага. Пяльця-рамки дерев'яні прямокутні буваю трьох різних розмірів (розміри у різних виробників різні), приблизно: 50х60 см, 30х60см, 30х30см. Завдяки пересувній рейці універсальні для вишивання ікон та інших робіт різних розмірів.


СХЕМИ ДЛЯ ВИШИВКИ

Основа (схема) та набори для вишивки бісером. У нашому онлайн-магазини ви знайдете велику кількість вже готових основ (схем) будь-якої складності і будь-якого розміру. А теми для вишивки можуть задовольнити навіть найбагатшу творчу фантазію - пейзажі, портрети, квіти, народні та казкові мотиви, на релігійну тематику і т. д.

Схема для вишивання бісером дуже схожа на схему для вишивки хрестом - кожен кольоровий квадратик позначає бісеринку певного кольору, крім того, на схемах вказані номери використаних відтінків бісеру, щоб було простіше підібрати необхідні матеріали. Набори для вишивки бісером складаються з власне схеми вишивки (полотно, атлас або інша високоякісна тканина з нанесеним малюнком), бісеру, спеціальної голки для бісеру та докладної інструкції.

Головне остерігайтеся підробок! Зверніть увагу - малюнок і схема має бути чітким (не розмитим), підкладка під основною канвою повинна бути добре проклеєний. На наших схемах є зазначений логотип "Фотомить".


ОФОРМЛЕННЯ ВИШИВКИ

У багетній майстерні Вам можуть запропонувати широкий вибір багета, як кажуть на будь-який смак . При виборі багета слід звернути увагу на те, що багет підбирається до вишивки, а не до меблів або до інтер'єру. Багет і вишивка повинні взаємно доповнювати один одного, поєднуватися за колірною гамою. Бажано щоб орнамент або фактура багета доповнювала або повторювала зображений на картині мотив.

Ось декілька порад від професіоналів: маленькі вишивки зазвичай оформляють у широкий багет так, щоб загальна площа багета була більше площі самої картини; вишивка у теплих тонах оформляються в багет теплих відтінків, а холодного тону - в багет холодних відтінків; багет кольору натурального дерева підходить практично до всіх картинам.

У багетній майстерні вам запропонують багет з пластику або дерева, рама з дерева звичайно більш довговічна. Вартість дерев'яної рами може перевищувати вартість усіх матеріалів (основи, бісеру тощо).

Особливу увагу при оформленні вишивки приділяється натяжці вишитого полотна. У багетних майстерень при невеликих розмірах вишивки майстер натягує її на картон без застосування клею, скоб та інших матеріалів, які псують вишивку. Якщо вишивка великих розмірів її натягують на підрамник. З вишивками добре гармонує паспарту одинарне, подвійне або потрійне.